Czy YouTube jest dla Ciebie?
Czy YouTube jest dla Ciebie?
26.04.2011
googleplus-vs-facebook
Portal Google Plus – odpowiedź na Facebooka!
04.07.2011

Jak dodać Google +1 na stronę?

dodawanie+1

Na początku kwietnia pisałem o tym że wujek Google szykuje nam kolejny przycisk do klikania na stronach – swój +1. No i od kilku dobrych dni mamy możliwość obserwowania jak na różnych blogach zaczyna przybywać kolejny przycisk – tuż obok Facebooka, Twittera i innych przycisków social media. Pierwszy raz przycisk zauważyłem na YouTube – w momencie kiedy chciałem udostępnić wideo – tam obok Facebooka pojawił się właśnie +1, niestety w wyszukiwarce polskiej na próżno go szukać – dostępny jest tylko w języku angielskim (google.com).

Jak widać na naszej stronie został dodany obok faceboka i został podmieniony właśnie na +1 – twitter odszedł w niepamięć bo zauważyliśmy że praktycznie nikt w niego nie klikał.

google+1 na stronie

+ 1 Tylko Z Kontem Google

Tak jak trzeba mieć konto na facebooku aby Likować, tak aby dać +1 trzeba mieć konto w google – co chyba akurat nie stanowi dla większości czytelników problemu, bo z tego co zauważam dużo osób używa chociażby poczty Gmail (dla mnie najlepsza poczta). Jednak – jest też bardzo duża liczba Polaków, którzy mają konta na wp, onecie, interii czy na innych portalach. Jeśli te osoby ulegną modzie i będą chciały polecać innym dane strony to będą musiały założyć konto w google – a im głównie o to chodzi :)

Po co nam przycisk +1 ?

Przede wszystkim promujemy w google dobrą treść – ma to pomóc w zwalczaniu wszystkich sztuczek pozycjonerskich. Ponoć ma działać – jak na razie +1 google widziałem tylko na swoim „zamkniętym” koncie i nigdzie więcej. (jak na razie widać tylko udostępnianie przez Twittera)

Jak dodać +1 do strony?

Jest jedna prosta metodą która znam – trzeba wejść na oficjalną stronę google +1 i wygenerować sobie odpowiedni kod (wypada zaznaczyć język polski). Następnie ten kod wklejasz gdzie chcesz na stronie :)

jak dodać google +1 na stronę

jak dodać google +1 na stronę

 

 

Pytanie tyko czy internauci będą chcieli polecać dzięki +1 innym to co znaleźli czy może wybiorą facebooka?

Marcin Godlewski
Marcin Godlewski
Założyciel portalu szkoleniowego MiastoSzkolen.pl, również właściciel najstarszej w Polsce Platfomy Programów Partnerskich – ProPartner.pl. Od 2006 roku zajmuje się sprzedażą bezpośrednią i marketingiem w internecie. Stworzył wiele tematycznych portali, grup szkoleniowych i marketingowych. Autor wielu autorskich szkoleń, kursów internetowych i ebooków, współautor książki "Biblia E-biznesu". Przez ostatnie lata specjalizuje się w prowadzeniu, organizacji i sprzedaży szkoleń on-line.

14 Comments

 1. Waldek pisze:

  Google miał zdaje sie zaprojektowana jedynkę jeszcze przed gwałtownym rozwojem Facebooka,jeszcze w czasie kiedy byli w symbiozie,ale ze względu na to że jest duży więc nie moze być elastyczny i spóżnił się.Ludziom starczy już chyba przycisków i być może będzie to martwa jedynka.Co do pozycjonowania to jeśli projekt się rozwinie to wcześniej czy póżniej jedynki pewnie będą na „sprzedaż” jeśli oczywiście będą wpływać na pozycje.
  Moim zdaniem google doda to tego jeszcze więcej funkcjonalności ,aby zdobyć jak największą ilość kont.

  Waldek

 2. Z jednej strony ciekawe rozwiązanie – pod warunkiem, że będzie wpływać na pozycjonowanie i page rank strony. Jeśli jednak będzie to tylko +1 dla fanu, to delikatnie mówiąc marna funkcjonalność.

  Mam też podobne obawy, czy Internautom będzie się chciało klikać +1. W końcu to kolejne logowanie, kolejny poświęcony czas i … jak przypuszczam, brak możliwości udostępnienia tego znajomym.

  Wygląda na to, że jedyna korzyść będzie tutaj dla autora, a jak wiemy, żeby Internauta coś dla nas zrobił musi mieć w tym też korzyść dla siebie.

 3. Maria pisze:

  Zupełnie nie czuję blusa. Co miała bym, przy pomocy tego +1 promować i w jaki sposób? Proszę wytłumaczyć bardziej dokladnie o co chodzi z tym przyciskiem.

 4. Ja już dodałem, nie wiem jakie to przyniesie korzyści. Ale poczekamy, zobaczymy.

 5. Leszek pisze:

  Żeby nie było, że wytykam. W treści wkradł Ci się brzydki błąd: „jest też bardzo duża liczba polaków którzy mają konta na wp”.

 6. Hmmm…. a mi ten przycisk nie działa poprawnie. Nie zlicza on kliknięć. Sprawdziłem u siebie na 2 kompach, potem na innym IP i nie zlicza. Podobnie tu na tej stronie mój klik nie jest zliczony. Jakieś rady? Czy to wynika po prostu z niedopracowanej jeszcze wersji +1 – tak mi się wydaje.

  • Może trzeba poczekać aż coś u siebie zmienią 😉 teraz jest 9 kliknięć.

   • Może fakt. Coś się u mnie ruszyło i ktoś kliknął – znaczy jest coś zliczone.

    Poza tym w innym miejscu czytałem, że trzeba Google przełączyć na wersję angielską, aby +1 działało poprawnie.

    No nic chyba trzeba poczekać, aż w pełni wdrożą to na nasz rynek.

    • Z tego co się zorientowałem, to nie jest zliczane na podstawie IP, tylko na podstawie loginu i hasła.
     Dodałem to również na swoim blogu. Sam sobie kliknąłem +1 i widzę, że się dodało. Jednak przy zalogowaniu z innego kompa moja jedynka jest już nie widoczna i ciągle jest 0.
     Zalogowała się moja narzeczona i kliknęła +1 i … widzi tylko 1. A więc narzędzie nie sumuje poprawnie kliknięć.

     @Paweł:
     Nie rozumiem kwestii, że trzeba przełączyć na wersję angielską. Jaki ma mieć to wpływ? Przecież html i java script jest takie samo w Polsce i w Stanach. Możesz to bliżej wyjaśnić?

     • Hmmm… próbowałem na dwóch kontach google i poprosiłem też o klik ze dwie osoby (aby było inne ip) i jakoś to niezbyt zadziałało. Zauważyłem też, że jak kliknąłem u siebie na FF to widziałem swój klik, ale jak włączyłem inną przeglądarkę to już go nie było.

      A z tym przełączeniem na ang wersję to przeczytałem i jakimś poczytnym serwisie wczoraj. Nie mogę go teraz znaleźć, bo sporo namnożyło się w Google wpisów o tym butonie.

      Do końca nie wiem jak to jeszcze działa, ale jak widać na nasze warunki to jeszcze nie jest w pełni funkcjonujące.

 7. Mateusz Kicki pisze:

  Nie zadziałało, bo jak zrozumiałem +1 to polecanie znajomym, czyli trzeba być połączonym poprzez gmaila (kontakty) albo Google Buzza z kimś, aby znajomy widział rekomendację. Inaczej każdy widziałby w SERPach polecenia wszystkich innych ludzi co mija się z celem. Widać tylko polecenia znajomych przez dla znajomych.

 8. Kamil pisze:

  Coraz większe znaczenie, zaczyna mieć przycisk google + Jak waszym zadaniem mocno pomaga on w pozycjonowaniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

//]]>