dodawanie+1
Jak dodać Google +1 na stronę?
06.06.2011
frugo
No to Frugo :)
08.07.2011

Portal Google Plus – odpowiedź na Facebooka!

googleplus-vs-facebook

Wiele osób się zastanawiało czy kiedykolwiek Google stworzy swój portal społecznościowy który będzie odpowiednikiem Facebooka. No i doczekaliśmy się portalu społecznościowego Google Plus – na razie dostępnej tylko na zaproszenie, tak jak to zawsze bywało w przypadku produktów google.

Co kryje w sobie nowy portal Google Plus?

Jak można było się spodziewać na dzień dobry będziemy mieli znaną z facebooka ścianę wpisów (wall) – tutaj jest bardzo podobnie, można dodać fotkę, wideo, link i tekst. Dodany wpis można skomentować a także polubić go :)

Oczywiście możemy zintegrować Google Plus z Facebookiem, Twiterem i innymi portalami mniej używanymi w Polsce.

Mamy również do dyspozycji galerię, czat z wideo i nowy sposób „układania znajomych” czyli Kręgi Znajomych. Dla mnie to w sumie nic nowego bo na Facebooku są grupy znajomych z których ja zawsze korzystam i odpowiednio układam.

Google Plus jest jak na razie trochę podobny do Faceboka, z tą przewagą że jak ktoś lubi korzystać z narzędzi google to ma wszystko ułatwione i jakby pod ręką (nie licząc jeszcze google docs). Praktycznie od razu mamy dostęp do naszych zdjęć na picasa (uwaga przy kasowaniu zdjęć bo również kasujesz je z picasa), automatycznie działa przycisk Google +1, mamy tzw. Sparks – czyli rss z wybranymi wiadomościami. To na razie tyle z nowości… reszta to po prostu klon facebooka (jak dla mnie).

Jednak Google Plus wygląda inaczej, jest przynajmniej dla mnie bardziej przejrzysty niż facebook, czasami odnoszę wrażenie że chodzi płynniej, są grupowe wideo rozmowy i pewnie jeszcze będzie jakieś dodatkowe wsparcie dla wyszukiwania w google 😉

Czy Google Plus spoliczkuje Facebooka?

google plus vs. facebook
Moim zdaniem  ma na to szanse, ale jednak długo będzie rządził facebook. Jakby nie było zbudował już sobie markę i funkcjonalności. Ludzie łatwo się od niego uzależnili od niego, a raczej od jego możliwości np. od gier których jeszcze brakuje Google Plus.

Poniżej przedstawiam kilka wideo prezentujące platformę społecznościową Google Plus:

Kręgi Znajomych:

Sparks (iskry – wycinki prasowe):

Aplikacja do rozmów wideo i tesktowych:

 

Czego mi jeszcze brakuje w portalu?

Na pewno tworzenia Facebookowych fanpage czy grup – można by się w ogóle zastanowić czy one będą na tej platformie społecznościowej, ewentualnie jak to będzie wyglądało.
Z marketingowego punktu widzenia brakuje reklam – pewnie będą chcieli zaimplementować tutaj adwords, może uda się to zrobić w ciekawy sposób i będziemy mieli kolejną możliwość promocji swoich produktów.

Brakuje również prywatnej komunikacji wewnętrznej – jak na razie wszystkie informacje lecą na skrzynkę Gmail, co osobiście mi się nie podoba bo staram się takie rzeczy rozgraniczyć i nie zapchać skrzynki tak jak ostatnio 😉 (tak udało mi się zapchać 7 GB danych na Gmailu)

Na przyszły tydzień zapowiedziana została konferencja Facebooka, gdzie Zuckerberg (autor Facebooka) ma osobiście przedstawić nam nową niesamowitą funkcję – obstawiam że będą to wideo rozmowy.

Rozdaję Zaproszenia do Google Plus!

Jeśli chcesz otrzymać ode mnie zaproszenie do Google Plus to napisz komentarz poniżej, że takowy chcesz (albo na temat tego artykułu)- wyślę Ci go na podany email, pamiętaj że musi to być adres z Gmaila! Wcześniej jednak musisz się zgłosić do projektu na oficjalnej stronie Google Plus: http://plus.google.com/

UWAGA! W chwili obecnej Google zablokowało wysyłkę zaproszeń, ale mogę zebrać „zamówienia” jak odblokują to wyślę :)

Marcin Godlewski
Marcin Godlewski
Założyciel portalu szkoleniowego MiastoSzkolen.pl, również właściciel najstarszej w Polsce Platfomy Programów Partnerskich – ProPartner.pl. Od 2006 roku zajmuje się sprzedażą bezpośrednią i marketingiem w internecie. Stworzył wiele tematycznych portali, grup szkoleniowych i marketingowych. Autor wielu autorskich szkoleń, kursów internetowych i ebooków, współautor książki "Biblia E-biznesu". Przez ostatnie lata specjalizuje się w prowadzeniu, organizacji i sprzedaży szkoleń on-line.

30 Comments

 1. Martin pisze:

  Jak masz jeszcze zaproszenia to ja proszę o jedno (adres email podałem w wymaganym polu powyżej, mam nadzieję że tam wystarczy).

 2. Viktor pisze:

  Ja bardzo chętnie poproszę na (usunąłem aby nie było spamu) na który wygodniej :-)
  Z góry serdecznie dziękuję.

 3. Jakub pisze:

  Poproszę o zaproszenie do Google Plus.

  Trochę przyszło mi czekać na alternatywę facebooka, a teraz ciężko się tam dostać, będę wdzięczny.

 4. Małgorzata pisze:

  Fajne krótkie podsumowanie. Bardzo chciałabym wypróbować G+. Mogę prosić o zaproszenie?

 5. Dariusz pisze:

  poproszę o zaproszenie – mail w komentarzu :)

 6. Chwilowo google zablokowało wysyłanie zaproszeń, więc teraz tylko zbieram zamówienia i jak odblokują to każdemu powysyłam :)

 7. Piotr pisze:

  Marcin puść, proszę mi zaproszonko :) oginski0(?)gmail.com

 8. Lukatoni pisze:

  I ja również poprosze zaproszenie – :)

 9. Paweł pisze:

  Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało, jeśli będzie możliwość to poproszę zaproszenie 😉

 10. Szuwar pisze:

  Fajne podsumowanie. Dzięki! G+ na pewno ma ogromną przewagę nad konkurencją w postaci Hangouts, czyli video rozmów grupowych. Być może w Polsce jeszcze tego nie widać, ale tam gdzie szkolenia online są popularne robi to niesamowitą różnicę. Do tej pory żeby nawiązywać grupowe połączenia wideo trzeba było kombinować, a tu proszę Pstryk i mamy do dyspozycji takie narzędzie! Dla pełniejszego poznania polecam ten krótki opis Google Plus Ci, którzy nie mają jeszcze dostępu się zapoznać z Demem G+
  Tak czy siak Facebook nadal wymiata 😉

 11. tosiek pisze:

  No niestety zaproszenia zupełnie nie działają, wszystkie znane możliwości rejestracji za pomocą bugów też nie działają. Pozostaje jeszcze łut szczęścia przy odświeżaniu strony Google+ bo losowo wyświetla się formularz rejestracji, można to sobie ułatwić wtyczkami: http://tosiek.pl/google-plus-zaproszenia/ które będą za nas monitorować zawartość strony i ją odświeżać.

 12. Alicja pisze:

  Jeśli można, ja również poproszę zaproszenie do Google Plus :) – maila podałam w polu danych do komentarza

 13. Uprzejmie proszę o zaproszenie do tak zacnej (chyba) platformy społecznościowej jak Google+1
  Z góry serdecznie dziękuję, za pozytywne rozpatrzenie prośby 😉
  Pozdrawiam
  Marek

 14. Michał pisze:

  Witam
  Mi też proszę wysłać zaproszenie;)

 15. Paweł pisze:

  Dla nas chyba lepiej,że jest taka konkurencja:)Chciałbym ją poznać – poproszę o zaproszenie.

 16. Tomek pisze:

  Ja też poproszę o zaproszenie jak już odblokują :)

 17. Gosia pisze:

  ja tez poprosze;)

 18. Irena pisze:

  Proszę o zaproszenie dla mnie.

 19. Adam pisze:

  ja tez z chęcią potestuję 😉 z góry wielkie dzięki

 20. Tomasz pisze:

  Witam :)

  Poproszę o zaproszenie do Google +

  Pozdrawiam Tomek

 21. Marcin pisze:

  poproszę o zaprosznie do google +

 22. Mariusz pisze:

  Jak będziesz mógł proszę o zaproszenie, pozdrawiam !

 23. Edyta pisze:

  witam, proszę o zaproszenie :)

 24. […] Prawie 3 miesiące zamkniętych testów, ponad 90 wprowadzonych poprawek do usług wbudowanych w portal społecznościowy Google Plus (Google+). Długo na to czekałem, aż zostanie on udostępniony dla wszystkich. Jeśli nie otrzymałeś/aś wcześniej zaproszenia od swojego znajomego lub znajomej, nic straconego. Od dzisiaj możesz bez przeszkód założyć konto w portalu. Google przygotował bardzo prostą, a zarazem funkcjonalną platformę do szybkiej komunikacji między znajomymi. Podoba mi się połączenie konta z usługą Picasa i rekomendacją stron internetowych za pomocą przycisku Google +1. Bardziej szczegółowo na temat portalu i usług pisał początkiem lipca Marcin Godlewski na swoim blogu SocialFan. […]

 25. Klaudia pisze:

  Witam , proszę o zaproszenie , pozdrawiam ;))

 26. Krzysiek pisze:

  Proszę o zaproszenie do google plus

 27. Michał pisze:

  Proszę o zaproszenie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

//]]>