YouTube-logo
Podsumowanie roku na YT – Rewind YouTube Style 2012
27.12.2012
pinterest-logo
Wiadomości w Pinterest
08.07.2014

Raport: Google + ma ponad 100 mln użytkowników miesięcznie

gplus-logo

Google + znalazło się w gronie serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Twitter i LinkedIn (w Polsce raczkuje), które mają ponad 100 mln unikalnych miesięcznych użytkowników. Muszę przyznać iż jestem osobiście pod wrażeniem bo kiedyś wydawało mi się, że Google + się nie przebije przez facebooka. Ja dalej sporadycznie korzystam, głównie „Plusuję” strony mając nadzieję na to że faktycznie jakoś się je pozycjonuje :) Aczkolwiek jakiś czas temu utworzyłem stronę Google + dla znanej postaci na świecie i co jakiś czas dostaje informację że ktoś dodaje ją do obserwowanych (raczej osoby z zachodu).

W listopadzie 2012, wg wyliczeń comScore, serwis osiągnął 105 mln uu (vs 65,3 mln w listopadzie 2011) – wzrost o ponad 60%.

W USA tak wyglądają statystyki serwisu:

Dane ogólne z października 2012

Dane ogólne z października 2012

Tymczasem jeśli chodzi o aplikacje mobilne, Google+ miał 7 milionów użytkowników vs 91,3 milionów użytkowników Facebooka. ComScore mierzy wizyt z obu aplikacji mobilnych i sieci komórkowej:

Wynik na telefony - Październik 2012

Wynik na telefony – Październik 2012

Mimo mizernych wyników, to i tak zauważalny jest wzrost w stosunku do roku 2011.

Źródło: http://mashable.com/

Marcin Godlewski
Marcin Godlewski
Założyciel portalu szkoleniowego MiastoSzkolen.pl, również właściciel najstarszej w Polsce Platfomy Programów Partnerskich – ProPartner.pl. Od 2006 roku zajmuje się sprzedażą bezpośrednią i marketingiem w internecie. Stworzył wiele tematycznych portali, grup szkoleniowych i marketingowych. Autor wielu autorskich szkoleń, kursów internetowych i ebooków, współautor książki "Biblia E-biznesu". Przez ostatnie lata specjalizuje się w prowadzeniu, organizacji i sprzedaży szkoleń on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

//]]>